חייגו עכשיו: 0723201238

בלוג הטיפים שלנו

תכנון גינות פרטיות

אם רוצים להקים גינה משלכם ולא מבינים כל כך בתחום של תכנון גינות פרטיות, אתם במקום הנכון. בעמוד שלפניכם נחשוף קצת פרטים מתוך תהליך עבודה מלא ומקיף שמטרתו הקמה של גינה לתפארת. יש הבדל בין גישה פשוטה לבין גינה מלכותית ומרשימה, וההבדל הוא בתכנון הקפדני שמגיע לפני ההקמה עצמה. גינה עונתית או גינה שנתית? לפני שאתם מתחילים בתכנון הפרטים הקטנים שהולכים להפוך את הגינה שלכם למושלמת, עליכם לשאול את עצמכם האם אתם מתכננים גינה בה השתילה מתבצעת פעם אחת, או שאתם מעוניינים להחליף את הצמחים השונים בגינה שלכם בהתאם לעונה. לכל אחת מהבחירות הללו יש את היתרונות שלה והחסרונות שלה....

המשך קריאה...

עיצוב גינה ביתית

מעצבים את הגינה הביתית שלכם? כאן תקבלו מגוון טיפים ועצות עבור עיצוב הגינה! כבר שנים שאנו עוסקים בעיצוב איכותי, טבעי ומיוחד של גינות ביתיות. אתם יכולים להיות בטוחים שאם פניתם לורבה, הולכת לקום בחצר שלכם גינה לתפארת, שתשובב את עיניכם ועיני אורחיכם, ותפריח כל פינה. בין אם תבחרו בגינון פנג שווי, גינון ים תיכוני, או כל אחד מסגנונות העיצוב המומלצים שלנו, תוכלו ליהנות מגינה איכותית ופורחת. עיצוב גינה ביתית באמצעות שימוש בצמחים בצבעים שונים אחת המטרות המרכזיות של הקמת גינה ביתית היא יצירה של מחזה מלבב לעיניים עבור תושבי הבית, עוברי האורח, והאורחים שמגיעים אל הבית עצמו. על מנת ליצור...

המשך קריאה...

גינון ביתי - אחזקת גינות

מה בעצם ההבדל בין תחזוקת גינה ועבודות "ניקיון" שכל חברות הגינון מציעות בשוק? התרגלנו וחונכנו לחשוב שגינה מטופחת היא גינה "נקיה" ללא עלים על האדמה, אדמה מקולטרת (אדמה שעברה תיחוח תהליך היפוך האדמה לטובת "אוורור") ושיחים גזומים בכל מיני צורות שמוצאות חן בעינינו. אחרי כמה שנים, אנחנו מגלים שכל שנה אנחנו מרססים יותר את הגינה ובכל זאת מופיעות יותר מחלות ויש יותר מזיקים - קונים דשנים בכל מיני צורות, אבל הגינה עדיין לא נראית בריאה - למה?

המשך קריאה...

דשא סינטטי

ברוב המקרים לכולנו יש נטייה לחשוב לתווך קצר... נראה טוב, תחזוקה זולה.... מצוין! אני לא אומר שדשא סינטטי תמיד רע. ישנם מקרים בודדים שדשא סינטטי הוא פתרון אפילו טוב אבל אנחנו מדברים על מקרים בודדים ולא על תופעה שמתפשטת במהירות האור בכל המדינה.

המשך קריאה...

גיזום עצים

עצים לא גוזמים. אולי זה נשמע מאוד קיצוני אבל זו האמת. אם העצים היו נהנים מגיזום, יערות היו מתים אחרי מספר שנים ולא היו שורדים מאות שנים ומתחדשים במהלך כל ההיסטוריה. גוזמים עצים מחוסר ברירה או מסיבות כלכליות. כמה זנים של עצי פרי גוזמים לצורך חשיפה לאור השמש ו/או כדי להקל בתהליכי קטיף וריסוסים.

המשך קריאה...

גינות פאנג שואי

עיצוב גינה על פי תורת הפנג שואי, זו לא רק יצירת אומנות בפני עצמה ,אלה גם דרך להיטען בשפע של אנרגיית חיים (צ'י) ולהגיע להרמוניה. הצי' הינו אנרגיית חיים בסיסית הקיימת בדומם, בצומח ובחי. שזורם עם הרוח מונע ע"י המים ונאגר על פי תנאי השטח . בעיצוב הגינה יש חשיבות ומשמעות למיקום דרכי גישה ואלמנטים של מים, דגש על זרימה של קווים רכים, תורמים לרוגע ולתחושה דינמית.

המשך קריאה...

הכנת קומפוסט ביתי

הכנת קומפוסט ביתי: מהו קומפוסט? הקומפוסט (רקבובית) הוא חומר אורגני שמיוצר משאריות פסולת אורגנית כגון: ירקות, פירות, גזם ועלים מהגינה העוברים תהליך פרוק ביולוגי ע"י מיקרו אורגניזמים בתנאים של חום, לחות ואוורור. חשיבות הקומפוסט לגינתנו היא עצומה, ראשית בתהליך הכנת הקומפוסט אנחנו מפחיתים את כמות הפסולת הביתית ומנצלים שאריות מזון לדישון גינתנו. שנית מלמדים את ילדינו מהו מחזור יעיל וניצול מלא של מזון. הצמחים בגינה שלנו יראו את תודתם כל בוקר מחדש על המזון הנפלא ואנחנו ניקח אחריות לסביבה שבה אנחנו חיים. כל משפחה מייצרת בממוצע בשנה אחת טון של פסולת אורגנית אשר נשפך למזבלות ואתרי הפסולת ללא תועלת.אנו לוקחים…

המשך קריאה...

גינון ים תיכוני

בגינון ים תיכוני הסגנון הוא גינון חפשי וטבעי המורכב מצמחים שרובם מקומיים וחלקם עברו התאמה לאקלים הים תיכוני שהוא דו עונתי. גינון בסגנון ים תיכוני מעניק תחושה נוחה ומרגיש ב"בית" לרובנו.בגן הים תיכוני המסורתי, הדומם והמים הם לב הגן. אלמנטים של מים וריצופי האבן בגנים מופיעים בציורי גנים מקדמת דנא. נושאים אלו באמנות האיסלאם, ברקמות שטיחים מן המזרח התיכון ובציורי א"י מן המאה ה- 19 הם ביטוי לגעגוע ולצורך בפכפוך המים. ההתכוונות לישיבה במקום מוצל וקריר היא מן היסודות של הגן  בעבר צמחיה ים תיכונית עמידה יותר למחלות ומתאימה יותר לגינון בר קיימא.

המשך קריאה...