חייגו עכשיו: 0723201238

גינון פאנג שואי

1
A (11)
A (12)
A (13)
A (14)
A (15)
A (16)
A (17)
A (2)

אנחנו נמשכים באופן טבעי למקומות שמטעינים אותנו באנרגיה חדשה, עוצמתית ואיכותית. זוהי אנרגיית החיים, הקרויה בפי הסינים ובתורת הפנג שואי – "צ'י", המצויה בשפע בחיק הטבע. עיצוב והקמת גינות על פי תורת הפנג שואי, זו לא רק יצירת אומנות בפני עצמה, אלא גם דרך להיטען בשפע של אנרגיית חיים (צ'י) ולהגיע להרמוניה. עיצוב ותכנון הגן ייעשה בפשטות, בהתאם לאופי האזור מבחינת אקלים, נוף וצמחיה, תוך שמירה על אלמנטים טבעיים. יש חשיבות ומשמעות למיקום דרכי גישה, כיוון צורות נוף שונות ונתיבי מים זורמים, לצורך איתור ובחירה זרימה של האנרגיה בקווים רכים ומעוגלים, התורמים לרוגע ולתחושה זורמת ודינמית.

תכנון הצמחייה לפי מחזוריות עונות השנה יעניק מראה שונה לגן בכל עונה בשילוב צמחים חד- ורב שנתיים להם פריחות משלימות במשך עונות השונות - צבעי שלכת בסתיו, צמחים נשירים, חשופים ופיסוליים בחורף, התחדשות ולבלוב באביב, שיא צמיחה והבשלת הפרי בקיץ.

לכל התחלה יש סוף ולכל סוף יש התחלה.

על פי תורת הפנג שואי, חמשת החושים לוקחים חלק פעיל בעיצוב הגינה:

חוש הראייה מתבטא ביופי, בצבעים ובאסתטיקה של עיצוב הגן. חוש הריח מתבטא בצמחי תבלין, פריחת עצי הפרי ובניחוח הפרחים השונים. חוש הטעם מקבל ביטוי בצמחי תועלת כמו עצי פרי, ירקות, צמחי תבלין ומרפא. ייצוג חוש השמיעה מתקבל משילוב אלמנטים היוצרים צלילים - כמו רשרוש עלוות הצמחים, פכפוך המים, צלצול פעמוני רוח, קולן של חיות מחמד וציוץ ציפורים. חוש המישוש בא לידי ביטוי במרקם העלווה של הצמחים ושל חומרים מן הטבע.

השילוב הייחודי בין אדריכלות נוף לבין אמנות הפנג שואי מעניקה איכות חיים, מודעות ותמיכה אנרגטית מן החוץ אל תוך הבית פנימה ועוזרת לנו להפוך את התחושה של החיבור לטבע ועונות השנה, למרחב בו אנו נמצאים - כולל הגינה - למקום שנעים יותר לגור בו ומקדם את שאיפותינו.

כמו נהר רוגע זורם לו הגן הזה בעדינות, ומחבר את מרכיביו הרבים להרמוניה אחת. כל עונה היא תמונה של התחלה חדשה, היא "סיפור" חדש. הזדמנות ליצירה. יצירת נוף.