חייגו עכשיו: 0723201238

שאלות ותשובות

מה היתרון של ורבה גינון על פני גנן?

צוות ורבה ובראשו האגרונום ג'אדר ורבה נותנים ללקוח את הידע, הניסיון והמקצוענות אשר נצברו במהלך שלושה עשורים ואלפי גינות ברחבי הארץ. עם מעורבות אישית של בעל החברה בכל שלב החל מהתכנון, הביצוע, התחזוקה והשרות, צוות ורבה הינו צוות מיומן ומנוסה בכל צורות הגינון מהגינון הפרטי ועד המוסדי בכל היקף.

אנו מתחייבים לסיום עבודה בתקציב שהוגדר ולא מעבר תוך הקפדה על עמידה בלוחות זמנים בביצוע העבודות והיענות אמינה לצרכי הלקוח, בזמן תגובה קצר לקריאות שירות. הידע, הניסיון והאהבה שלנו למקצוע נותנים ללקוח את התמורה המקסימלית לכספו.

מקצוענות, חדשנות ושרות ברמה הגבוהה ביותר היא המדיניות המניעה את החברה!

האם יש אופנות שונות בגינון?

אכן כמו בכל תחום של עיצוב גם בגינון יש אופנות כאלה ואחרות אך החלק החשוב ביותר

היה ונשאר תכנון מדויק של הגן תוך התייחסות לשנים רבות קדימה כך שהלקוח ייהנה מהגן לאורך זמן גם כשהגן צעיר וגם כשהגן כבר בוגר .

כשמדייקים בבחירת השפה של הגן ותכנון נכון של צמחיה, הגן יראה תמיד יפה ואופנתי.

האם ניתן להוזיל את עלות הקמת הגינה ע"י שימוש חוזר במערכת ההשקיה הישנה ובצנרת הישנה?

התשובה תהיה חד משמעית לא לעשות שימוש חוזר בצנרת ההשקיה להשקיית גינה חדשה.

אחת הנקודות המרכזיות בהצלחת הגן זו מערכת ההשקיה המדויקת אשר תנצל בצורה יעילה את כמות המים שניתן לגן, במקרים רבים צנרת ישנה מלאה באבנית ובחורים ומחבלת באספקת המים אל כל אזורי הגן.

אין סיבה שגינה חדשה תפגע בגלל צנרת ישנה שאינה מאפשרת השקיה אינטגרלית לכל חלקי הגן ולכן התשובה תהיה לא לעשות שימוש חוזר בצנרת ישנה.

האם אתם יכולים לבנות בוסתן לכל עונה?

אנחנו בהחלט יכולים לבנות בוסתן עצי פרי מגוון ולגדל את הפירות האהובים על בני הבית בתנאי שיש מספיק מרחב לשתילת העצים בהתייחס לגודלם בבגרותם, ולא לשכוח שלעץ פרי בריא יש צורך במקסימום אור ושמש כמובן.

צפיפות עצים גורמת לעיתים להופעת מזיקים, מחלות וניוון. כששותלים עץ פרי מסתכלים לפחות דור קדימה.

האם כדאי לשתול עצים בוגרים ולמה?

עצי פרי בוגרים הפכו לחלק בלתי נפרד מתכנון הגן, הם משמשים להצללת שטחי הישיבה בגינה, העצים מניבים פרי וגורמים לבני הבית להתחבר אל חווית הגינה באכילת הפרי ישירות מהעץ, עצים בוגרים מעניקים יופי לעיצוב הגינה וכמובן אין צורך לחכות שנים לראות את העץ בשיאו, מצד שני אנשים מפסידים את חווית גידול העץ כחלק מהחוויות המשפחתיות השונות. אין תשובה חד משמעית לשאלה זו והיא תלויה גם בגיל בעלי הגינה ובכמה הם ממהרים לראות תוצאה סופית של הגן.

האם יש כדאיות כלכלית לשתול שיחים בוגרים ולמה?

צמחים נמכרים במשתלות בגדלים שונים: החל מ1 ליטר, 4 ליטר, 10 ליטר ו- 25 ליטר.

ההבדל בין 1 ליטר ל25- ליטר בדרך כלל הינו גידול של שנתיים במשתלה .שיחים בוגרים עונים על צורך לחיפוי קירות או סגירת גדרות בצמחיה, יצירת סגנון עיצובי מסוים שבו לגודל ונפח הצמח יש חשיבות. מבחינה כלכלית במידה ויש ללקוח את הסבלנות להמתין לראות את גינתו בשיאה תוך שנה עד שנתיים אין סיבה לרכוש שיחים בוגרים.

מה ההבדל בין צמחים עונתיים ורב שנתיים?

רב שנתיים הוא מונח המציין קבוצה גדולה של צמחים, פריחתם נמשכת מכמה שבועות ועד כמה חודשים. צמחים עונתיים חייהם בדרך כלל קצרים אך פריחתם לרוב עזה והם גדלים פורחים וקמלים בעונה אחת.

צמחים רב שנתיים נותנים בסיס יציב בגינה לטווח ארוך, בדרך כלל פריחתם מעטה מצמחים חד שנתיים. משתמשים ברב שנתיים כבסיס לגינה בשילוב צמחים עונתיים ועשבוניים כדי להכניס צבע וגוונים שונים לגן שניתן להחליף בקלות במהלך השנים.

האם שיחים פורחים כל השנה?

אין צמח שפורח כל השנה, שילוב חכם בין זנים שונים של צמחים רב שנתיים, שיחים ובני שיח וצמחים עונתיים יכול לתת מופע פרחוני ומעניין במהלך שנה שלמה.

כמה שנים לוקח לעצים להניב פרי?

עצים צעירים מניבים פרי תוך 3-5 שנים.

למה חשוב להשקיע במערכת השקיה איכותית ?

מערכת השקיה איכותית היא השקעה לשנים רבות קדימה מתוך מחשבה שמערכת השקיה אמינה תחסוך בעלויות מים מיותרות אשר יכולות ליקר את תחזוקת הגינה החודשית בצורה משמעותית. פיזור מים לא נכון עלול לגרום למחלות, מזיקים ומוות של צמחיה

למה חשוב לרכוש צמחים ממקור ידוע?

צמחים רגישים למחלות ולמזיקים ואף יכולים להדביק את הצמחים שמסביבם במחלות ומזיקים שונים ולכן תמיד כדאי לבחור צמח מבית טוב שמגיע ממשתלה שמנוהלת ע"י צוות מיומן ואחראי.

עצים בוגרים צריכים לקבל אישורי עקירה מקק"ל, שתילה של עצים עקורים ללא היתר מהווה עבירה פלילית בחוק הישראלי.

כמה מים דשא באמת צורך?

ממוצע שנתי לאזור המרכז 4 ליטר למטר מרובע ליום.